İlçemizdeki istihdam alanlarını çoğaltacağız. İşsiz gençlerimizle işvereni buluşturacağız. Tarımla uğraşan, ürünleri için çaba harcayan çiftçimizin yanında olacağız. Ürünlerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için belediye olarak bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Tarih ve turizm potansiyelimizi artıracağız. Sağlık turizmi başlığı altında turistik termal tesisleri teşvik edeceğiz.

İlçemizde büyük bir kültür merkezi yapılması için girişimlerde bulunacağız. İlçenin uygun mahallelerinde, içinde kütüphanelerin de bulunduğu olimpik yüzme havuzlarının ve spor komplekslerinin yapılmasını sağlayacağız. Gençlerimize yönelik gençlik merkezleri kuracağız. Kurs merkezleri açacağız. Denizlerimizde spor amaçlı aktiviteler düzenleyeceğiz.

Çevreye ve doğaya kendimize bakar gibi bakacağız. Çarşıda bakımı ve temizliği kontrol altında olan tuvalet sorununu çözeceğiz. Kocaçay projesinin hızlı bir şekilde bitirilmesini sağlayacağız. Sığacık’ta yat limanında halkımızın denizle buluşmasını sağlayacağız. Buradaki işletmelerin önünün açılması için projeler sunacağız. Hobi bahçeleri sorununu çözeceğiz.

Sosyal belediyecilik başkanlığımız döneminde ana prensibimiz ve vizyonumuz olacaktır. Çocuklarımıza yaz eğitimleri düzenleyeceğiz. Eğitim faaliyetleri için ihtiyaçları ücretsiz olarak tedarik edeceğiz. Kadınlarımız için sığınma evi açacağız. Emeklilerimizin ikinci baharını yaşamasını sağlayacak sosyal projeleri üreteceğiz.

İlçemizin trafik yoğunluğunun azaltılması için, şehrin kuzeyindeki karayolu ile irtibat sağlanması çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Menderes Havalimanı ile Seferihisar arasında raylı sistem bağlantısı kurulması için proje çalışmalarını yapacağız.

İlçemizde düzenlenen Mandalina Festivali, Lavanta Festivali, Karakılçık Buğday ve Armola Şenliği, Tohum Takas Şenliği gibi etkinliklerin ulusal / uluslararası festival haline gelebilmesi için çalışmalar yapacağız. Sığacık’ta denize bakan kısımda büyük bir amfitiyatro inşa ederek dünyaca ünlü sanatçıların ilçemizde büyük konserler düzenlemesini sağlayacağız.